RSS

Januzaj në histori të Unitedit, ia kalon Ronaldos, Giggsit dhe Rooneyt

05 Oct

adnan jonuzajMe dy golat e shënuar kundër Sunderlandit, mesfushori kosovar, Adnan Januzaj ka hyrë në histori të Manchester Unitedit.

Djali nga Gurrakoci i Istogut me 18 vjet dhe 242 ditë e ka thyer rekordin e vendosur më herët nga Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney dhe Ryan Giggs duke u bërë futbollisti më i ri në histori të Unitedit që i shënon dy gola në një ndeshje të Premier Ligës. (ORAinfo)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 5, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: