RSS

Maskohet me ferexhe, shqiptari vjedh dyqanin “Rolex” në Bahrein, kapet në Shqipëri(Video)

05 Oct

gashi1380985521Policia shqiptare arrestoi Ekrem Gashin, 35 vjeçarin nga Kosova, i cili ishte kërkuar nga INTERPOL-i, i akuzuar për grabitjen spektakolare të dyqanit “Rolex” në Bahrein.
Shtetasi i Kosovës ishte arrestuar në kufirin shqiptar, pas që policia ka konstatuar se ndaj tij kishte të lëshuar një fletë-arrest ndërkombëtar.
10 shtatori ishte data e grabitja kur Gashi dhe disa të dyshuar të tjerë ishin pjesë e një grupi që grabitën dyqanin “Rolex” në Bahrein.
Gjithë ky grup hyri në dyqanin në qendër të qytetit të veshur të gjithë me veshje islame, pasi ajo mbyllej në 22:00.Ata kanë arritur që të plagosin rojën e dyqanit dhe më pas kanë grabitur 79 orë të llojit Rolex, me një vlerë prej 1.4 milion dollar.Dëshmitë e mbledhura nga policia, për të identifikuar të dyshuarit dhe Byroja Qendrore Kombëtare në Bahrein, kërkoi ata duke i përfshirë në “listën e kuqe” të Interpol-it e cila menjëherë ju përcoll 190 vendet anëtare.
Arrestimet u kryen nga Interpoli në bashkëpunimin e ngushtë në mes të BKT Bahreinit , komanda e Interpolit dhe Qendrën Koordinuese ( KKK) dhe në Lindjen e Mesme dhe njësitë e Afrikës së Veriut, të cilat vazhdojnë të ndërlidhet në kërkim të vazhdueshëm për të dyshuarit e mbetur .
Emmanuel Leclaire, zëvendës drejtor i KKK-së , tha se arrestimet ishin një shembull i rezultateve të cilat mund të arrihen nga vendet anëtare bashkëpunojnë nëpërmjet Interpol-it.(botasot,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 5, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: