RSS

American Music Awards 2013: Nominimet (Lista e Plotë)

10 Oct

Sot Më 10 tetor 2013  , Kelly Clarkson dhe Will.i.am njoftuan  të nominuarit për  American Music Awards 2013 ,dhe kete vit te nominuarit kryesor jane :Macklemore & Ryan Lewis , Rihanna , Justin Timberlake , Taylor Swift dhe Bruno Mars
Nderkoh eshte
konfirmuar  që Miley Cyrus do të performojnë në ceremoninë e këtij viti .  American Music Awards 2013  do të
mbahet te  dielen  24 nëntor në Teatrin Nokia në Los Angeles /Tupani
Image

Fansat  mund të votojnë per te preferuarit e tyre ne :https://ama.votenow.tv/

American Music Awards 2013: Nominimet (Lista e Plotë)

FAVORITE FEMALE ARTIST – POP/ROCK

Pink

Rihanna

Taylor Swift

FAVORTE MALE ARTIST – SOUL/R&B

Justin Timberlake

Miguel

Robin Thicke

NEW ARTIST OF THE YEAR

Florida Georgia Line

Ariana Grande

Imagine Dragons

Macklemore & Ryan Lewis

Phillip Phillips

SINGLE OF THE YEAR

Florida Georgia Line, “Cruise”

Macklemore & Ryan Lewis, “Thrift Shop”

Robin Thicke, “Blurred Lines”

ARTIST OF THE YEAR

Bruno Mars

Rihanna

Taylor Swift

Macklemore & Ryan Lewis

Justin Timberlake

FAVORITE MALE ARTIST – POP/ROCK

Bruno Mars

Robin Thicke

Justin Timberlake

FAVORITE BAND, DUO OR GROUP – POP/ROCK

Imagine Dragons

Macklemore & Ryan Lewis

One Direction

FAVORITE ALBUM – POP/ROCK

One Direction, Take Me Home

Taylor Swift, Red

Justin Timberlake, The 20/20 Experience

FAVORITE MALE ARTIST – COUNTRY

Luke Bryan

Hunter Hayes

Blake Shelton

FAVORITE FEMALE ARTIST – COUNTRY

Miranda Lambert

Taylor Swift

Carrie Underwood

FAVORITE BAND, DUO OR GROUP – COUNTRY

The Band Perry

Florida Georgia Line

Lady Antebellum

FAVORITE ALBUM – COUNTRY

Luke Bryan, Crash My Party

Florida Georgia Line, Here’s to the Good Times

Taylor Swift, Red

FAVORITE ARTIST – RAP/HIP-HOP

Jay-Z

Lil Wayne

Macklemore & Ryan Lewis

FAVORITE ALBUM – RAP/HIP-HOP

Jay-Z, Holy Carta… Magna Grail

Kendrick Lamar, good kid m.A.A.d City

Macklemore and Ryan Lewis, The Heist

FAVORITE FEMALE ARTIST – SOUL/R&B

Ciara

Alicia Keys

Rihanna

FAVORITE ALBUM – SOUL/R&B

Rihanna – ‘Unapologetic’
Justin Timberlake – ‘The 20/20 Experience’
Robin Thicke – ‘Blurred Lines’

FAVORITE ARTIST – ALTERNATIVE ROCK

Imagine Dragons

Mumford and Sons

The Lumineers

FAVORITE ARTIST – ADULT CONTEMPORARY

Maroon 5

Bruno Mars

Pink

FAVORITE ARTIST – Latin

Marc Anthony

Prince Royce

Romeo Santos

FAVORITE ARTIST – CONTEMPORARY INSPIRATIONAL

TobyMac

Chris Tomlin

Matthew West

FAVORITE ARTIST – ELECTRONIC DANCE MUSIC

Avicii

Daft Punk

Calvin Harris

Zedd

TOP SOUNDTRACK

The Great Gatsby

Les Miserable

Pitch Perfect

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 10, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: