RSS

Eminem “The Marshall Mathers LP 2″ (Album Cover &Tracklista )

11 Oct

“The Marshall Mathers LP 2″ është albumi i tetë i ardhshem nga  rapperi amerikan Eminem  qe eshte planifikuar per të dalë më 5 nëntor, 2013, Inçizimi  për albumin u zhvillua ne mes te viteve 2011-2013 dhe  u administrua nga Eminem dhe producentë të tjerë , duke përfshirë :Rick Rubin, DJ Premier, No ID dhe  Dr. Dre.
Albumi është  vazhdim për albumin e tretë te Eminem-it, “The Marshall Mathers LP (2000) ,Keti Albumi i paraprin singli  Berzerk i cili u lansua  më 27 gusht 2013 /Tupani/hk

 Eminem “The Marshall Mathers LP 2″ (Album Cover &Tracklista )
Image

Tracklist

 1. “Bad Guy”
 2. “Parking Lot” (Skit)
 3. “Rhyme or Reason”
 4. “So Much Better”
 5. “Survival”
 6. “Legacy”
 7. “Asshole” (feat. Skylar Grey)
 8. “Berzerk”
 9. “Rap God”
 10. “Brainless”
 11. “Stronger Than I Was”
 12. “The Monster” (feat. Rihanna)
 13. “So Far…”
 14. “Love Game” (feat. Kendrick Lamar)
 15. “Heatlights” (feat. Nate Ruess)
 16. “Evil Twin”
Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 11, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: