RSS

Përçarje në VV, Glauku e Florini injorojnë fushatën zgjedhore

16 Oct

vv albiniGati dy javë pas fillimit të fushatës zgjedhore partitë politike kanë intensifikuar fushatën në përpjekje për të siguruar sa më shumë vota.

Por nuk është vetëm Partia Demokratike e Kosovës e cila po përballet me përçarje te brendshme, zyrtarë të së cilës (Jakup Krasniqi e Fatmir Limaj) po bëjnë thirrje që të mos votohet subjekti të cilit i takojnë.

Burime të gazetës express kanë bërë të ditur se Lideri i Vetëvendosjes është i pakënaqur me qasjen në fushatë që është duke bërë kandidati për Kryetar të Prishtinës Shpend Ahmeti.

Mirëpo ky nuk është zhvillimi i vetëm në brenda VV’së.

Nga ajo që mund të shihet nga prezantimet publike të këtij subjekti, është edhe mungesa e tij e Nënkryetarit të VV’së Glauk Konjufca në fushatë dhe deputetit nga radhët e VV’së Florin Krasniqi.

Pak para fillimit të fushatës, Krasniqi ishte parë në një takim me William Walker përkrah kandidates së AAK’së pët kryetare të Istogut Donika Kada-Bujupi.(tribuna)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 16, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: