RSS

I mituri e lë të vdekur me veturë një 55 vjeçare në Pejë

17 Oct

PEJANjë person i moshës së mitur (17 vjeçare) me inicialet K.A. i cili normalisht nuk posedon patentë të shoferit, sot ka shkaktuar një aksident me fatalitet në qytetin e Pejës duke e lënë të vdekur një 55 vjeçare me inicialet F.S.

Deri te aksidenti ka ardhur pasi që 17 vjeqari K.A, me veturën e tij të tipit Fiat, duke mos iu përshtatur kushteve të rrugës ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga duke e shkelur në trotuar 55 vjeçare F.S e cila si pasoj e goditjes mbetet e vdekur në vend.

Menjëherë pas aksidentit në vendin e ngjarjes ka dalë policia dhe prokurori i shtetit ku me urdhrin e këtij të fundit, shkaktarit të aksidentit i është caktuar ndalimi policor në bazë të procedurave ligjore dhe i njëjti gjendet në Spitalin Rajonal në Pejë.

Rasti do te procedohet në Prokurorinë e shtetit nga hetuesit e njësitit të komunikacionit rajonal të DRP- Pejë, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të Prokurorit ju lirohet familjarëve për ceremoni varrimi. /Zëri/

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 17, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: