RSS

Itali, shqiptari nga Kosova vret ish gruan dhe vajzën

17 Oct

carabinieriNjë grua 50 vjeçare dhe vajza e saj 20 vjeçare janë vrarë me armë zjarri sonte afër një dyqani në Pescina në provincën Aquila në Itali.

Mediat italiane shkruajnë se, vrasja është kryer nga ish burri i gruas dhe babai i vajzës, 46 vjeçari Veli Selmanaj, me origjinë nga Kosova. Dy viktimat gjithashtu ishin po ashtu shqiptare nga Kosova.

Më pastaj vrasësi është zënë nga policia dhe është konfiskuar arma e krimit.

Sipas mediave, Selmanaj, një punëtor ferme, ditën e djeshme ishte kthyer nga Gjermania ku punonte pas ndarjes nga gruaja. Çifti kanë shtatë fëmijë së bashku.

Vrasja thuhet se ka ndodhur për shkak se gruaja dhe vajza ishin ankuar kundër tij për shkak të ngacmimeve seksuale dhe dhunës ndaj së bijës./Kosovapress/

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 17, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: