RSS

FSHF: Pranojmë gjithçka, vetëm Januzaj të vishet kuqezi

18 Oct

adnan1382080087Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka reaguar pas deklaratave të babait të Adnan Januzajt. Ky i fundit ka kritikuar drejtuesit e FSHF-së, duke bërë të ditur se janë të gatshëm të pranojnë gjithçka vetëm që talenti i Manchester United të vishet kuqezi.

“Federata Shqiptare e Futbollit nuk dëshiron të merret me shpjegime anësore të çështjes, sepse qartazi ato kanë shkaktuar dhe vazhdojnë të krijojnë keqkuptime që nuk i shërbejnë qëllimit. Ne jemi të gatshëm të pranojmë gjithçka, vetëm që ik talentuari Januzaj të bëhet pjesë e Kombëtares tonë dhe të kontribuoj në të ardhmen për futbollin shqiptar”, thuhet në deklaratë.

“Federata Shqiptare e Futbollit deklaron zyrtarisht, se siç është vepruar edhe më parë me futbollistët që sot janë pjesë e kombëtares do të vijoj punën pa asnjë ndikim, mëdyshje apo hezitim që Adnan Januzaj të vishet kuqezi për të nderuar veten, familjen dhe flamurin e të parëve të tij”. /Zëri/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 18, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: