RSS

Shqiptari shënon sukses në Hollywood

18 Oct

praq radoPraq Rado ka prekur ëndrrën hollivudiane përmes filmit “Dreaming Amerika”. Dhe për të jetuar edhe më gjatë këtë sukses, aktori shqiptar, i cili artistikisht po punon në Hollivud, ka vendosur që për jetën e tij të bëj një film me metrazh të gjatë, skenarin e të cilit tashmë e ka përfunduar…Vështirësitë në të cilat ka hasur në vendlindjen e tij, në Theth të Shqipërisë, e kanë obliguar të riun Preke Radoina, të njohur ndërkombëtarisht si Praq Rado, të niset drejtë një ëndrre, të cilën nuk e kishte shumë të qartë asokohe, transmeton shekulli. Dashuria për aktrimin, por edhe vuajtjet e jetuara në fëmijërinë e tij, e quan Radon drejt suksesit hollivudian, të cilin aktori shqiptar po e gëzon dita-ditës.(koha/tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 18, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: