RSS

Rihannën e përzënë nga xhamia

22 Oct

rihanna-2110lajmRihannës iu kërkua që të largohej nga ambientet përreth xhamisë më të madhe të Abu Dhabit, pas disa pozave të papërshtatshme dhe të paautorizuara që realizoi përpara objektit të kultit.

Ndonëse 25-vjeçarja vendosi një perçe gjatë një shfaqje në Emirate dhe vizitoi pjesërisht e mbuluar xhaminë, kjo nuk mjaftoi për të shmangur përzënien e saj nga stafi i xhamisë “Sheikh Zayed”, në gjendje për të pritur njëkohësisht deri 40 mijë besimtarë.

Pavarësisht se iu kërkua që të largohej, Rihanna arriti të shkrepte disa foto të cilat i publikoi gjatë së hënës në rrjetin e saj në “Instagram”.
rihanna abu dhabi
Ndërkohë, ndonëse pa përmendur emra, xhamia publikoi një deklaratë për shtyp në të cilën dënoi sjelljen e 25-vjeçares.

rihanna1-2110

“Në lidhje me incidentin e fundit në të cilin është përfshirë një këngëtare, stafi i “Sheikh Zayed” kërkon të kujtojë se sjellja në një mënyrë që cënon rregullat e kodit moral të sjelljes përpara xhamisë, si marrja e pozave të papërshtatshme apo jashtë kontekstit të këtij vendi të shenjtë, e folura me zë të lartë apo konsumi i ushqimeve përbëjnë shkelje që cënojnë mënyrën e sjellshme, të civilizuar dhe tolerante që mëson islami”, shkruhej në deklaratë. / Top Channel/Tupani
rihanna4-2110

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 22, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: