RSS

Apple zbulon iPad të ri

23 Oct

apple afpGjiganti kompjuterik i Shteteve të Bashkuara, Apple, ka zbuluar versionin e fundit të tabletës iPad.

“iPad Air” është 20 për qind më i hollë se modeli i mëparshëm dhe peshon vetëm 450 gramë.

Pajisja e re është lansuar në një konferencë për shtyp në San Francisko.

“iPad Air” do të dalë në shitje në Shtetet e Bashkuara më 1 nëntor, duke filluar me çmimin prej 499 dollarësh.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 23, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: