RSS

Rita Ora e inspiruar nga Prince, gati albumin ndërkombëtar

24 Oct

rita-ora-blu1Rita Ora duket se është kthyer nga frymëzimi i saj i fëmijërisë në albumin e saj të dytë, duke u bazuar në Prince dhe Chaka Khan.

Krijuesja e hitit “Shine Ya Light” po punon për albumin e saj të dytë dhe e konsideron Prince dhe Chaka Khan si inspiruesit e saj kryesorë.

“Unë jam rritur dhe kam dëgjuar muzikë të njerëzve që kanë lançuar së fundmi. Por, unë jam kthyer tek baza e dashurisë sime për Prince dhe Chaka Khan. Jam thjesht unë që po e gjej një balanc ndërmjet tyre”.

“Mendoj se është koha që unë të shpërthej. Këto ditë njerëzit nuk kanë durim dhe po pyesin për atë që do të lançoj. Ju thjesht duhet që të jeni të durueshëm”, ka thënë Rita Ora për një radio amerikane.

22 vjeçarja pritet të nxjerrë në treg albumin e dytë të saj dhe ky do të jetë albumi i parë ndërkombëtar, pas suksesit në top listat britanike të albumit “Ora”. Gjithashtu Rita Ora flitet se mund të jetë pjesë e jurisë së “X Factor” në Britani. (ina)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 24, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: