RSS

Dita ideale ?

29 Oct

valentines-day-pic-300x256Dita ideale per femra? Me 106 minuta marrëdhënie intime

106 minuta dedikuar marrëdhënieve intime. Kjo është dita ideale për një femër. Të paktën kështu konfirmon një studim i kryer në Universitetin gjerman të Bremenit. Sipas të cilit, ekziston një kohë e caktuar për t’iu përkushtuar gjërave tona të preferuara gjatë ditës. Dhe sidomos, atyre që realizojmë me partnerin. Studimi në fjalë, i kryer në mbi 909 femra, mori si referencë një ditë të tyren, për të konstatuar më tej, sesa kohë, ato u kushtonin aktiviteteve të tyre të preferuara. Duke konkluduar se kohët e lumturisë, zhvilloheshin sipas një formule të saktë matematikore. Konkretisht, marrëdhënieve intime në një ditë ideale u kushtohen 106 minuta, dhe vetëm 36 minuta u kushtohen atyre të punës. Duke vijuar me 85 minuta të tjera, të shpenzuara për konsolidimin e raporteve sociale, apo 56 për të shkuar në pazar dhe 47 minuta për të bërë punët e shtëpisë.

Dita ideale e nje mashkulli
Te fle 8 ore cdo nate, te kete dy marredhenie seksuale cdo dite dhe te shkoj ne restorant ne cdo vakt : keshtu e imagjinojne meshkujt diten e tyre ideale. Pas “ dites perfekte” te femrave , keto te fundit interesohen dhe per ate te meshkujve . Koha e tyre e enderruar , ore pas ore.
Po nga kendveshtrimi mashkullore, cila eshte dita e tyre ideale?

Ky studim u be duke pyetur 10 meshkuj te moshes 25 deri ne 50 vjec. Ja me cfare do te ngjaj dita e tyre perfekte :
00:00 – 08:00 : pushim
08:00 – 08:15 : zgjimi me nje séance gjimntastike ne dhome
09:00 – 12:00 : aktivitet professional
12:00 – 13:00 : pushim I drekes ne restorant
13:00 – 17:00 : aktivitet professional
17:00 – 18:30 : aktivitet sportive , “ masazh ose sauna “ ose pushim
18:30 – 20:00 : dalje kulturore: kinema, visit ne muze
20:00 – 22:00 : apertiv ose darke midis miqve
22:00 – 22:30 : Internet dhe ceshtjet shoqerore
22:30 – 23:15 : perpara televizorit , lexim ose videogame
23:15 – 00:00 : marredhenie seksuale

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 29, 2013 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: