RSS

Lady Gaga, e para këngëtare që do performojë në… hapësirë

09 Nov

Lady Gaga ka bere përshtypje qe ne ditën e pare te fillimit te karrierës se saj, por për ne 2015-ën ajo po planifikon te shkoje ne një tjetër nivel. Këngëtarja enigmatike do jete e para artiste qe do performoje ne hapësirë duke dhënë një koncert “Gagalaktik”.

Sipas revistës amerikane US Weekly, ajo do stërvitet për një muaj rresht qe me pas te performoje ne bordin e anijes hapësinor Virgin Galactik te Richard Branson-it. Gaga do interpretoje një këngë gjate festivalit muzikor dhe high-tech“Zero G Colony” qe do zhvillohet ne Spaceport America ne New Mexico. Ky festival do vazhdoje për tre dite dhe mendohet se mama Monster do këndojë ne natën e trete.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 9, 2013 in Lady Gaga

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: