RSS

Protestuesit parrulla tallëse ndaj Qeverisë, fotoja flet sa njëmijë fjalë

15 Nov

parulaaPankarta të ndryshme janë parë dje dhe sot nga të rinj gjatë protestës për armët kimike siriane. Përpos parrullave “Jo armëve kimike”, disa të rinj krijuan situata qesharake me shprehje banale.

Në parrullën e të rinjve shkruhej: “Para se të na sillni armët kimike që ta kemi kujtim në botën tjetër, a s’na puthni një herë në prapanicë?”.

Protesta që po zgjat prej 4 ditësh, ka revoltuar protestuesit të cilët kërkojnë me ngulm përgjigjen ‘JO’.(sot)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 15, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: