RSS

Diplomatja skandalizon Serbinë

19 Nov

vanja2Një politikane serbe ka bërë bujë në vendin e saj, pasi një seri fotosh provokuese u publikuan të hënën në të përditshmen “Blic”. 

Vanja Hadzoviç, një këshilltare e Ministrisë së Punëve të Jashtme është duke planifikuar një karrierë si diplomate.

vanja1 serbi3-1811 vanja4 Megjithatë, imazhet seksi sugjerojnë se vajza nuk është plotësisht e përshtatur për këtë detyrë dhe se hiret e saj mund të kenë ndikuar më shumë se aftësitë e 27-vjeçares për t’u punësuar në ministrinë e drejtuar nga Ivan Mrkiç.vanja3Pas këtyre publikimeve, e diplomuara në Manaxhimin e Mediave do të vendoset në qendër të një hetimi ministror, por ndërkohë, opinioni publik serb shprehet në forume dhe media sociale i indinjuar për faktin që njerëz me një nivel të tillë integriteti (pas publikimit të fotove në internet) mund të përfaqësojnë fytyrën e shtetit serb. (Topchannel/Tupani)

serbi4-1811

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 19, 2013 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: