RSS

American Music Awards 2013: Fituesit (Lista e plotë)

25 Nov

Tupani paraqet  listën  e plote te  fituesve dhe të nominuarve  te keti viti  ne American Music Awards , të mbajtur te  dielen 24  nëntor  në Teatrin Nokia në Los Angeles :
Fituesit te medhenje te natës ishin :Taylor Swift  fitoi katër çmime –
Justin Timberlake mori tre çmime,
Rihanna ,u nderua me dy  cmimin njeri nder ta ishte  ICON AWARD ky cmim u 
krijua për të nderuar  artistet  qe ka bërë një ndikim të thellë ne muzikë në një nivel global   ,ndersa One Direction, dhe  Macklemore & Ryan Lewis   moren nga  dy çmime secili !/Tupani

American Music Awards 2013 : Fituesit Lista e plotë

ARTIST OF THE YEAR
Macklemore & Ryan Lewis
Bruno Mars
Rihanna
Taylor Swift – FITUES
Justin Timberlake

NEW ARTIST OF THE YEAR PRESENTED BY KOHL’S
Florida Georgia Line
Ariana Grande – FITUES
Imagine Dragons
Macklemore & Ryan Lewis
Phillip Phillps

SINGLE OF THE YEAR
Florida Georgia Line Featuring Nelly, “Cruise”-FITUES
Macklemore & Ryan Lewis Featuring Wanz, “Thrift Shop”
Robin Thicke Featuring Pharrell & T.I., “Blurred Lines”

FAVORITE MALE ARTIST – POP/ROCK
Bruno Mars
Robin Thicke
Justin Timberlake – FITUES

FAVORITE FEMALE ARTIST – POP/ROCK
P!nk
Rihanna
Taylor Swift – FITUES

FAVORITE BAND, DUO OR GROUP – POP/ROCK
Imagine Dragons
Macklemore & Ryan Lewis
One Direction – FITUES

FAVORITE ALBUM – POP/ROCK
One Direction, “Take Me Home” –FITUES
Taylor Swift, “Red”
Justin Timberlake, “The 20/20 Experience”

FAVORITE MALE ARTIST – COUNTRY
Luke Bryan – FITUES
Hunter Hayes
Blake Shelton

FAVORITE FEMALE ARTIST – COUNTRY
Miranda Lambert
Taylor Swift – FITUES
Carrie Underwood

FAVORITE BAND, DUO or GROUP – COUNTRY
The Band Perry
Florida Georgia Line
Lady Antebellum – FITUES

FAVORITE ALBUM – COUNTRY
Luke Bryan, “Crash My Party”
Florida Georgia Line, “Here’s To The Good Times”
Taylor Swift, “Red” –FITUES

FAVORITE ARTIST – RAP/HIP-HOP
Jay Z
Lil Wayne
Macklemore & Ryan Lewis –FITUES

FAVORITE ALBUM – RAP/HIP-HOP
Jay Z, “Magna Carta…Holy Grail”
Kendrick Lamar, “good kid, m.A.A.d city”
Macklemore & Ryan Lewis, “The Heist” –FITUES

FAVORITE MALE ARTIST – SOUL/R&B
Miguel
Robin Thicke
Justin Timberlake – FITUES

FAVORITE FEMALE ARTIST – SOUL/R&B
Ciara
Alicia Keys
Rihanna – FITUES

FAVORITE ALBUM – SOUL/R&B
Rihanna, “Unapologetic”
Robin Thicke, “Blurred Lines”
Justin Timberlake, “The 20/20 Experience” – FITUES

FAVORITE ARTIST – ALTERNATIVE ROCK
Imagine Dragons – FITUES
The Lumineers
Mumford & Sons

FAVORITE ARTIST – ADULT CONTEMPORARY
Maroon 5 – FITUES
Bruno Mars
P!nk

FAVORITE ARTIST – LATIN
Marc Anthony – FITUES
Prince Royce
Romeo Santos

FAVORITE ARTIST – CONTEMPORARY INSPIRATIONAL
tobyMac
Chris Tomlin
Matthew West – FITUES

FAVORITE ARTIST – ELECTRONIC DANCE MUSIC (EDM)
Avicii –FITUES
Daft Punk
Calvin Harris
Zedd

TOP SOUNDTRACK
“The Great Gatsby: Music From Baz Luhrmann’s Film”
“Les Miserables”
“Pitch Perfect” – FITUES

 ICON AWARD: Rihanna –   FITUES
Image

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 25, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: