RSS

Brazil 2014: Sot hidhet shorti për botërorin

06 Dec

brazil 2014Shorti që do të përcaktoj grupet që do të luajnë në finalet e Kupës Botërore në Brazil pritet të transmetohet në të paktën 200 shtete të botës.

Të premten ky short do të klasifikojë 32 përfaqësuese kombëtare – të cilat u kualifikuan për këtë kampionat – në tetë grupe me nga katër ekipe.

Dy përfaqësuese nga secili grup më pastaj do të shkojnë tutje në raundin e ardhshëm.
Para shortit, 32 ekipet kombëtare janë ndarë në katër “kosha”.

Shteti mikpritësi Brazil dhe shtatë ekipet më të mira në botë gjenden në një kosh, dhe secila prej këtyre ekipeve do të përbëjë një grup të posaçëm.

Kampionati botëtor i futbollit pritet të filloj më 12 qershor në Sao Paolo.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 6, 2013 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: