RSS

15th ANNUAL NRJ MUSIC AWARDS -Fituesit

15 Dec

One Direction dhe Katy Perry në mesin e fituesve në NRJ Music Awards  .ata janë fituesit më të mëdhenje në natën e fundit ( 14 dhjetor ) te 15th NRJ Music Awards
Katy Perr u larguan nga ceremonia e zhvilluar në  Kanë, Francë me dy cmime  : Femra nderkombetare e vitit dhe kengen  Ndërkombëtare  te  Vitit për  ” Roar ”
ImageNjë tjetër fitore e dyfishtë shkoi per  One Direction  që triumfuan me cmimin  Grupi Ndërkombëtar i Vitit dhe çmimin tjeter  për Videon  e Vitit për kengen ‘Best Song Ever’.

Të pranishëm në ceremoni ishin fituesit Katy Perry ,One Direction , James Arthur , si dhe Will.i.am , James Blunt etj /Tupani

 15th ANNUAL NRJ MUSIC AWARDS- LISTA E PLOTË E FITUESVE

Francophone Breakthrough of the Year : Louis Delort

International Breakthrough of the Year : James Arthur

Francophone Female Artist of the Year : Tal

International Female Artist of the Year : Katy Perry

Francophone Male Artist of the Year : Stromae

International Male Artist of the Year : Bruno Mars

Francophone Duo/Group of the Year : Robin des Bois

International Duo/Group of the Year : One Direction

Francophone Song of the Year : Stromae – Formidable

International Song of the Year : Katy Perry – Roar

Video of the Year : One Direction – Best Song Ever

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on December 15, 2013 in News

 

Tags:

One response to “15th ANNUAL NRJ MUSIC AWARDS -Fituesit

  1. agadir excursions

    December 15, 2013 at 11:40 am

    very interesting blog , i follow you and will read you , thanks

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: