RSS

636 milionët e lotarisë shkojnë në Kaliforni

18 Dec

E39CD77F-710B-4096-951E-EE434FFF71CE_w308_r1Tiketa që vlen 636 milion dollarë, e lotarisë amerikane Mega Millions është shitur në San Jose të Kalifornisë, njoftoi të martën vonë një zyrtar i lotarisë.

Ende nuk ka konfirmim të saktë se kush fitoi këtë shumë parash, por tiketa fituese është blerë në një shitore në Tully Road të San Jose, në Kaliforni, sipas Alex Traverso, që është zyrtar i lotarisë për shtetet perëndimore amerikane.

Numrat fitues nga tërheqja e së martës ishin 8, 14, 17, 20, 39, dhe 7, thuhet në portalin e kësaj lotarie Megamillions.com.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 18, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: