RSS

Mandela dhe Walker, fjalët më të klikuara të 2013-s në “Google.com”

18 Dec

mandelawalker-1712Me sa duket, vdekja është momenti kulmor i famës së një njeriu të famshëm. 

Nelson Mandela dhe Paul Walker ishin të njohur prej të gjithëve, por ishte pikërisht fundi i jetës së tyre ai që i vendosi në krye të listës botërore të kërkimeve në motorin më të madh të kërkimit në internet, “Google”.

Emrat e nobelistit dhe aktorit hollivudian pasohen nga iPhone 5S, nga lindja e Princit George, i biri i William e Kate të Britanisë apo Play Station 4.

Megjithatë, surprizë në dhjetë fjalët më të kërkuara në “Google.com”, versioni më i përdorur i këtij motori kërkimi ishte edhe emri i Koresë së Veriut.

Dhjetë fjalët kryesore të kërkuara në “Google.com” gjatë 2013-s

1. Nelson Mandela
2. Paul Walker
3. iPhone 5S
4. Cory Monteith
5. Harlem Shake
6. Boston Marathon
7. Royal baby
8. Samsung Galaxy 4S
9. Play Station 4
10. North Korea

/ Top Channel

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on December 18, 2013 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: