RSS

“Gravity” kryeson listën për çmimet “BAFTA”

08 Jan

sandrabullockTë mërkurën u bënë publike kandidaturat e filmave të nominuar për cmimet BAFTA. “Gravity” udhëheq listën nominimeve me 11 të tilla në kategori të ndryshme. 

“12 vjet robëri” dhe “American Hustle” ndjekin “Gravity” përkatësisht secili me nga 10 nominime për cmimet prestigjoze, ndjekur nga “Captain Philips” me 9 të tilla.

Sandra Bullock me rolin e saj si astronautja Ryan Stone, së bashku me  Amy Adams, Cate Blanchett, Emma Thompson dhe Dame Judi Dench janë kandidatet për trofeun e “Aktores më të mirë protagoniste”.

Christian Bale dhe Leonardo Di Caprio janë dy kandidatët favoritë për cmimin ‘Aktori më i mirë protagonist”.

Michael Fassbender, Matt Damon, Bradley Cooper janë tre emrat që do të garojnë për cmimi “Aktori më i mirë joprotagonist” ndërsa Jennifer Laërence dhe Lupita Nyong janë kandidatet për cmimin “aktorja më e mirë joprotagoniste”.

Cmimet “BAFTA” ndahen në Londër më 16 shkurt./ Top Channel

 
Leave a comment

Posted by on January 8, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: