RSS

Ronaldo – futbollisti i vitit

14 Jan

cr-brenda
Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2013, duke fituar Topin e Artë të Federatës Botërore të Futbollit.

Ronaldo ka shënuar 69 gola duke luajtur me Real Madridin dhe Portugalinë vitin e kaluar.

“Nuk ka fjalë për të përshkruar këtë moment”, ka thënë Ronaldo gjatë pranimit të çmimit në Zvicër.

Ai ka qenë fitues i Topit të Artë edhe më 2008, ndërsa katër vjetët e fundit titulli i lojtarit më të mirë i është ndarë Lionel Messit.(rel,tupani)
ronaldo1-1301

ronaldo2-1301

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 14, 2014 in News

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: