RSS

Himna e FIFA 2014 “We Are One” nga Pitbull së bashku me Jennifer Lopez dhe Claudia Leitte

23 Jan

BeojQRECIAAdWfbNjë nga ngjarjet më të rëndësishme të këtij viti është Kupa Botërore e vitit 2014 ,FIFA World Cup 2014, është planifikuar të mbahet në Brazil nga 12 qershor-13 korrik 2014.
Ashtu si çdo katër vjet, artistë të ndryshëm nga mbarë bota angazhohen për të krijuar këngë ,për të mbështetur vendet e tyre përkatëse. Por si gjithmonë, vetëm një është zgjedhur si këngë zyrtare e kësaj ngjarje sportive.
Pas suksesit global të këngës zyrtare e edicionit të fundit,’Waka Waka (This Time for Africa ‘ e intepretuar nga ylli botëror Shakira. FIFA për vitin 2014 e ka konfirmuar titullin e himnes “We Are One”.
Kënga është krijuar nga rapperi Pitbull me vokal mysafir të Jennifer Lopez dhe këngëtares Braziliana Claudia Leitte,njofton DE
Kënga do të dalë në shkurt ne shitje dhe premton të jetë një himn që do tju pushtoj që në dëgjim të parë
Pitbull për momentin është në maje të top listave botërore me kengen “Timber”
fifa 2014

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on January 23, 2014 in News

 

Tags: , ,

One response to “Himna e FIFA 2014 “We Are One” nga Pitbull së bashku me Jennifer Lopez dhe Claudia Leitte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: