RSS

Njohja nga Myanmari, lajm i rremë

24 Jan

njohja-nga-myanmari-lajm-i-rrem-euml_2_hdZyrtarë të vendit kanë njoftuar për Telegrafin se kumtesa e lëshuar për media se Myanmari (Birmania) ka njohur shtetin e Kosovës nuk është dërguar nga adresa elektronike zyrtare e Qeverisë së Kosovës.

Mediat, përfshirë edhe Telegrafin, gjatë orëve të mëngjesit kanë raportuar për njohjen nga Myanmari, pasi i janë referuar një komunikate nga një adresë elektronike të ngjashme me atë të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Ndryshe, burime të Telegrafit nga Qeveria e Kosovës kanë bërë me dije se lajmi për njohje nuk është i konfirmuar dhe nuk është dërguar nga adresa e Qeverisë së Kosovës. /Telegrafi/

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 24, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: