RSS

​Vdes asambleistja gjakovare Gjylgjizare Xharavina

25 Jan

vdes_143818Ka vdekur asambleistja gjakovare Gjylgjizare Xharavina. Këtë e ka bërë të ditur Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari.

“Me pikellim të thellë ju informojmë se 30 min më parë zemra e Zarushit pushoi së rrahuri. Këtë betejë Zarushi e humbi, por shpirti, puna dhe vepra e saj do të shërbejnë si motiv për ne.

Trupi i saj gjendet ende në Shkup, ndërsa do të ju mbajmë të informuar për ceremoninë mortore.”, ka shkruar Kusari në facebook.(express/tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 25, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: