RSS

Walker i la të gjithë pasurinë të bijës

06 Feb

poli-0502 walkerVajzës së Paul Walker i kaluan 25 milionë dollarë trashëgimi nga babai, informuan të mërkurën mediat amerikane. 

15-vjeçarja Meadow Rain Walker ishte personi i vetëm që ishte përfshirë në testametin e aktorit dhe ajo merr nën kontroll të gjithë shumën e vetme.

Do të jetë nëna e aktorit të ndjerë, Cheryl, ajo që do të shndërrohet në kujdestaren e pasurisë së të mbesës, deri kur vajza të arrijë moshën madhore.

Meadow ishte rritur prej nënës së saj Rebecca Soteros, por në një kthesë ironike të fatit, 15-vjeçarja nisi të jetonte me babain vetëm disa javë përpara vdekjes së tij.

Paul Walker, i njohur si protagonist në serinë e “Fast & Furious” dhe disa filma të tjerë të Hollivudit, u nda nga jeta në moshën 40-vjeçare në Tetor 2013, për shkak të përfshirjes së automjetit ku ai po udhëtonte si pasagjer në një aksident rrugor. / Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 6, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: