RSS

Lesoto ka njohur Kosovën

11 Feb

800px-Flag_of_Lesotho.svgMinistria e Punëve të Jashtme të Kosovës, ka konfimuar për Radion Evropa e Lirë se Mbretëria i Lesotos ka njohur Kosovën shtet të pavarur dhe Sovran.

Lajmin e ka konfirmuar këshilltari i ministrit Bashmir Xhemaj.

Kurse, ministri Hoxhaj në rrjetin social Facebook ka shkruar se “para pak minutash mu konfirmua njohja e radhës për Kosovën nga shteti i Lesotos. E falendërova Ministrin e Jashtëm të Lesotos, Mohlabi Tsekoa për vendimin e marrë”.

Kosova tani numërojmë 106 vende që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 11, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: