RSS

Bastiset “kryeqyteti i seksit” në Kinë, arrestohen 920 veta

13 Feb

 

2A97F8D5-51F5-4995-9305-CDA9142D9A4A_w308_r1Policia në jug të Kinës thotë se ka bastisur mbi 18,000 qendra argëtimi në krahinën e saj jugore.

Aksioni i policisë vjen pas raportimit të medieve, ku është ekspozuar skllavëria seksuale në një qytet kinez të njohur si “kryeqyteti i seksit”.

Një raport televiziv ka dokumentuar prostitucionin në qytetin Dongguan të krahinës Guangdong.

Pas presion publik, policia nisi një operacion të gjerë bastisjesh në këtë krahinë të pasur bregdetare.

Të enjten, forcat e rendit njoftuar se kanë arrestuar 920 persona të dyshuar si të përfshirë në një zinxhir prostitucioni.

Sipas forcave të rendit, në mesin e qendrave të bastisura, ishin edhe klube të këndimit dhe të vallëzimit, si dhe saunat dhe sallonet e masazhit.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 13, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: