RSS

Pharrell Williams “G I R L” (Album Cover & Lista e kengeve )

21 Feb

‘GIRL ‘ është albumi i ardhshëm i dytë  nga këngëtari – kompozitori , rapperi , producenti  , dhe stilisti Pharrell Williams ,eshte planifikuar per te dale ne shitje digjitale me 3 mars 2014 . Keti albumi i paraprin singli   ‘Happy‘ qe eshte fonogram  kryesor e filmit të animuar ‘Despicable Me 2‘. e cila eshte e  nominuar për ‘Best Original Song‘.ne OSCAR 2014
Ky album arrin tetë vjet pas debut  solo albumit  ‘In My Mind‘
Nderkoh Daft Punk, Miley Cyrus, Justin Timberlake jan nder bashkpunimet ne albumin etij te ri
Lista e kengeve eshte si vijon:
Pharrell Williams “G I R L” (Album Cover & Lista e kengeve )

1. ‘Marilyn Monroe’
2. ‘Brand New’ ft. Justin Timberlake
3. ‘Hunter’
4. ‘Gush’
5. ‘Happy’
6. ‘Come Get It’ ft. Miley Cyrus
7. ‘Gust Of Wind’ ft. Daft Punk
8. ‘Lost Queen’
9. ‘Freq’
10. ‘I Know Who You Are’ ft. Alicia Keys
11. ‘It Girl’

Image

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 21, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: