RSS

Shakira “Shakira” (Coveri Albumit & Lista e Kengeve )

22 Feb

Albumi i  shumë -pritur dhe i  dhjeti ne pergjithsi  nga ylli kolumbian  Shakira . Është vetë- titulluar ” Shakira ” Ky album është e planifikuar per   të dalë në shitëje digjitale  më 25 mars 2014 ,Singli  i pare i  saj eshte ‘Can’t Remember to Forget You‘, ne bashkpunim  me  Rihanna , qe u lansua  në mbarë botën më 13 janar ,nderkoh singli i dyt  është konfirmuar ‘Empire‘./Tupani
Sigurisht ket album mund ta degjoni se shpejti ne radion Nr-1 ne vend Dukagjini ,ne kuader te emisionit Dukagjini Extra qe mbahet çdo dit pune e hene /premte h/19:00/20:00
Image
Lista e kengeve esht si vijon: Shakira “Shakira” (Coveri Albumit &  Lista e Kengeve )

Tracklist:

    ‘Dare (La La La)’
    ‘Can’t Remember to Forget You’ (feat. Rihanna)
    ‘Empire’
    ‘You Don’t Care About Me’
    ‘Cut Me Deep’
    ‘Spotlight’
    ‘Broken Record’
    ‘Medicine’ (feat. Blake Shelton)
    ’23′
    ‘The One Thing’
    ‘Nunca me acuerdo de olvidarte’
    ‘Loca por ti’
    ‘La La La’

Target Edition

    ‘Chasing Shadows’
    ‘The Way’
    ‘Mad About You’

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 22, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: