RSS

Gold AG merret në pyetje nga policia (Foto)

27 Feb

gold-ag-merret-n-euml-pyetje-nga-policia-foto_hdReperi Gold AG është marrë në pyetje nga policia e Kosovës për shkak të gjuhës së përdorur dhe shprehjeve fyese ndaj disa fytyrave të skenës politike kosovare në një këngë të tij të fundit.
Djaloshi nga Presheva, i cili jeton dhe vepron në Prishtinë, së fundi ka lansuar këngën “Shqiptar”, ku mes tjerash tall presidenten Atifete Jahjaga, politikanët Berat Buzhala dhe Dardan Gashin, si dhe ish-këshilltarin e Presidentes, Ilir Deda.
Gold AG - foto Ridvan Slivova 01
Dhe, sot ai ka vizituar stacionin e policisë në Prishtinë, ku është thirrur si i dyshuar për veprën penale nxitje e urrejtjes, përçarjes dhe mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik.
Gold AG - foto Ridvan Slivova 05
Gold AG, emri i vërtetë i të cilit është Arian Agushi, ishte i shoqëruar në stacionin policor edhe nga avokati i tij Haxhi Millaku./Telegrafi/Tupani
Gold AG - foto Ridvan Slivova 03

 
Leave a comment

Posted by on February 27, 2014 in News

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: