RSS

Rihanna, më e dëgjuara e të gjitha kohërave në Spotify

07 Mar

rihannaRihanna është shpallur si artistja më e dëgjuar e të gjitha kohërave në Spotify.

Këngëtarja ka zënë vendin e parë në garën vjetore për të dytin vit radhazi, ndërsa aktualisht mban rekordin global të të gjitha kohërave.

Katy Perry është në vendin e dytë për listën e 2014 pas suksesit të saj me singlin “Roar” dhe albumin “Prism”, ndërsa Lana Del Rey përmbyll top-3.

Beyonce radhitet e katërta me dy këngët e saj të fundit “Drunk In Love” dhe “XO”, ndërsa Pink kompleton Top 5.

Këto të dhëna janë mbledhur për të shënuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas.

Top 10 artistet femra më të dëgjuara në Spotify:

1. Rihanna
2. Katy Perry
3. Lana Del Rey
4. Beyonce
5. Pink
6. Lady Gaga
7. Taylor Swift
8. Ellie Goulding
9. Florence + The Machine
10. Miley Cyrus

(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on March 7, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: