RSS

Vllasaliu s’ia fal Kuvendit që s’e nderoi Fehmiun

07 Mar

sinan vllasaliuNë një intervistë për emisionin “Talk” të KTV-së, këngëtari i mirënjohur, Sinan Vllasaliu, ka thënë se është tejet i zhgënjyer me Parlamentin e Kosovës, që nuk kishte mbajtur një minutë heshtje me rastin e vdekjes së ikonës së kinematografisë, Bekim Fehmiut.

“Këtë gjë nuk do t’ia fal kurrë Parlamentit të Kosovës. Jemi shumë të dobët, pasi figurat e mëdha po na i marrin të tjerët”, ka deklaruar Vllasaliu.

Ndryshe, ai ka bërë të ditur se një dëshirë e tij e madhe është organizimi i një koncerti të madh dhe realizimi i një kënge dedikuar Nënë Terezës. Lidhur me këtë të fundit, Sinani është shprehur: “Dua ta bëj një këngë, përmes së cilës kam dëshirë ta falënderoj Nënë Terezën dhe jo ta lavdëroj”.

Për momentin, Sinan Vllasaliu është në përgatitje e sipër të disa këngëve të reja, të cilat do të realizohet edhe me videoklipe.
“Talk” me Sinan Vllasaliun do të mund ta shikoni të shtunën, nga ora 18:15 në KTV.(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on March 7, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: