RSS

Burri mbyll bashkëshorten se ja shau nënën

21 Mar

kasolleNjë njeri e ka pranuar se e ka mbyllur gruan e tij në kasollen e kopshtit të tyre, sepse ajo e ka ofenduar nënën e tij të vdekur.

Gjykata këtë javë dëgjoi se Beverley Salmon këndoi ‘ding dong, shtriga ka vdekur’, pasi nëna e burrit të saj vdiq muajin e kaluar.

Andrew Salmon ka reaguar duke i paketuar gjërat e gruas së tij dhe ia ka ndaluar që të hyjë përsëri në shtëpinë e tyre në Cornwall të Britanisë së Madhe.

“Ajo me të vërtetë kurrë nuk shkonte mirë me nënën time apo ndonjë nga të afërmit e mi dhe kur nëna ime vdiq ajo ishte e tmerrshme dhe nuk më ofroi asnjë mbështetje – ajo ishte tejet mospërfillëse”, shpjegoi Salmon.

Pasi është mbyllur jashtë shtëpisë nga burri i saj 42 vjeçar, zonja Salmon i kërkoi atij që të kthehet përsëri brenda në shtëpi, transmeton gazeta “West Briton”.

Ajo ka tentuar që të kthehet brenda në shtëpi, por burri i saj Salmon ka reaguar duke e përplasur atë në krevat – pastaj ai ia zuri frymën e saj me duar, dhe ia shqeu këmishën e saj duke ia ndrydhur gjoksin e saj.

I pandehuri, i cili nuk ka dënime penale, tha se dyshonte që gruaja e tij kishte një lidhje tjetër dhe e akuzoi atë se nuk ishte mjaft mbështetëse mbi vdekjen e nënës së tij.

Salmon u deklarua fajtor për sulm ndaj gruas së tij dhe ai pritet të dënohet muajin e ardhshëm.(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on March 21, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: