RSS

Çifti më me fat në botë – fiton 3 herë lotarinë brenda 2 javësh

02 Apr

Çifti më me fat në botë – fiton 3 herë lotarinë brenda 2 javëshNjë çift është shpallur edhe çifti më me fat në botë pasi kanë fituar tri lotari të ndryshme brenda dy javësh.
Calvin dhe Zatera Spencer, nga Portsmouth, Virginia, SHBA, morën dy çmime me nga 1 milion dollarë dhe të tretin prej 50,000 dollarësh.
Fati i tyre i pabesueshëm nisi më 12 mars kur ata fituar milionëshin në parë në “Powerball”.
Zonja dhe zotëri Spencer më pas fituan edhe 50,000 dollarë tjerë më 26 mars derisa po luanin në lotarinë “Virginia Lottery” para se të fitonin edhe milionëshin e dytë në një kartelë gërvishtëse më 27 mars.
Megjithëse shumëkush do të ishte i kënaqur me mbi 2 milionë dollarë të fituara, zotëri Spencer thotë se “ende nuk e kemi përfunduar”.(koha,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 2, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: