RSS

Himna e FIFA 2014 “We Are One” nga Pitbull së bashku me Jennifer Lopez dhe Claudia Leitte(Degjone)

09 Apr

Pitbull-We-Are-One-Ole-Ola-The-Official-2014-FIFA-World-Cup-Song-feat.-Jennifer-Lopez-Cláudia-Leitte-iTunes
Një nga ngjarjet më të rëndësishme të këtij viti është Kupa Botërore e vitit 2014 ,FIFA World Cup 2014, është planifikuar të mbahet në Brazil nga 12 qershor-13 korrik 2014.
Ashtu si çdo katër vjet, artistë të ndryshëm nga mbarë bota angazhohen për të krijuar këngë ,për të mbështetur vendet e tyre përkatëse. Por si gjithmonë, vetëm një është zgjedhur si këngë zyrtare e kësaj ngjarje sportive.
Pas suksesit global të këngës zyrtare e edicionit të fundit,’Waka Waka (This Time for Africa ‘ e intepretuar nga ylli botëror Shakira. FIFA për vitin 2014 e ka konfirmuar titullin e himnes “We Are One”.

Me teper ketu

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 9, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: