RSS

“Heroi”, i pari film shqiptar në “Montreal World Film Festival”

11 Apr


filmi_heroi

Filmi artistik i metrazhit të gjatë, “Heroi”, me skenar dhe regji të Luan Kryeziut, është përzgjedhur si pjesëmarrës në “Montreal World Film Festival”, festival ky i kategorisë A. 

Për kinematografinë kosovare, “Heroi” do të jetë filmi i parë me metrazh të gjatë që merr pjesë në një festival të kategorisë së tillë.

Drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës tha për Top Channel, se përveç se ka mbështetur realizimin e këtij projekti filmik, QKK do të mbështesë edhe përfaqësimin e filmit në “Montreal World Film Festival”.

“Heroi” është një film ku trajtohet jeta e një ushtari pas përfundimit të luftës, sfida të mëdha dhe zhgënjimi i tij. Ky film u shfaq premierë në Prishtinë në shkurt të këtij viti.

Në rolet kryesore të “Heroi” luajnë: Arben Bajraktaraj, Adriana Morina, Çun Lajçi, Salahudin Bilali, Enver Petrovci, etj. / Top Channel/Tupani

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 11, 2014 in News

 

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: