RSS

Martin, vogëlushi që humbi jetën për të mbrojtur motrën

06 May

Martin-Cobb-300x224Një ngjarje sa e rëndë aq edhe prekëse ka tronditur ditët e fundit Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një vogëlush 8-vjeçar dhe motra e tij 12-vjeçare po luanin në oborr kur një person u afrua dhe tentoi të përdhunonte vajzën. Në tentativën për të mbrojtur motrën e tij, 8-vjeçari Martin Cobb ndërhyri por fatkeqësisht agresori e goditi atë me shkop pas koke duke e lënë të vdekur në vend.

Ngjarja e rëndë u shënua në Richmond, Virginia. Reagimi për këtë ngjarje ka qenë i menjëhershëm dhe ka prekur jo vetëm banorët e zonës ku banonte i vogli Martin por edhe opinionin e gjerë publik.

Akti i vogëlushit për të mbrojtur motrën e tij është konsideruar heroik.E. Kalaja/ tvklan.al

 
Leave a comment

Posted by on May 6, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: