RSS

Pakistan, vritet me gurë se u martua me burrin që dashuronte

28 May

pak-famiNjë grua shtatzënë është goditur me gurë deri në vdekje nga pjesëtarë të familjes së saj pasi ishte martuar me burrin që dashuronte.

Rreth 20 persona, midis të cilëve babai dhe vëllezërit e saj, e kanë sulmuar gruan 3- muajshe shtatzënë në mes të ditës me gurë dhe shkopinj duke e vrarë atë.

Policia pakistaneze bëri të ditur se 25-vjeçarja kishte disa vite e fejuar kundër dëshirës së familjes me Mohammad Iqbal dhe martesa me të ka çuar në këtë veprim barbar nga ana e familjarëve.

Në Pakistan vriten çdo vit qindra femra të cilave u zbulohet një marrëdhënie jashtë martese ose që cënojnë nderin e familjes së tyre me sjellje të pahijshme.(tch,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 28, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: