RSS

Murgesha fiton “The Voice of Italy”(Video)

06 Jun

Murgesha fiton “The Voice of Italy”

Mbrëmjen e së enjtes, edicioni i dytë i spektaklit të talenteve, “The Voice of Italy” uli siparin duke dhënë verdiktet përfundimtare. 

Ashtu sic edhe pritej, fituese u shpall Motra Cristine, murgesha që habiti të gjithë në këtë program me zërin dhe performancat e saj.

Ajo mori një mbështetje absolute nga publiku duke regjistruar 62 përqind të preferencave në finale përballë katër konkurentëve të tjerë.

Ky ishte edicioni i dytë i “The Voice of Italy”. Në edicionin e parë fituese u shpall shqiptarja Elhaida Dani.
/ Top Channel/Tupani

 

 


 

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 6, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: