RSS

Novak Gjokoviq anulon dasmën për turin e Wimbledon-it

16 Jun

tenistinovakdjokovicYlli i tenisit botëror, serbi Novak Gjokoviq do të martohej këtë fundjavë në Malin e Zi me të dashurën e tij, Jelena Ristic. Por duket se ai ka ndërruar mendje momentet e fundit.

Të ftuar do të ishin Sarah Ferguson, Richard Branson, Andy Murray, Maria Sharapova dhe shumë të tjerë të cilët do iu duhet që tashmë të ndryshojnë planet. Dasma pritet të zhvillohet në fundjavën e parë pas përfundimit të turit Wimbledon.

Gjokoviq shpreson të kapërcejë performancën dramatike të “French Open”, e cila u fitua sërish nga tenisti spanjoll, Rafael Nadal.

Çifti ka së bashku rreth 8 vjet dhe në një intervistë për ‘Daily Mail’ e dashura e Djokovic thotë: “Ne i japim njëri-tjetrit një suport emocional që është shumë i rëndësishmëm. Ai është shumë mbështetës dhe më inkurajon në punën që unë bëj”. / Top Channel

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 16, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: