RSS

Vdiq Jimmy Scott, xhaz këngëtari me zë ëngjulli

16 Jun

Jimmy ScottKëngëtari i muzikës xhaz, Jimmy Scott, zëri karakteristik hermafrodit i të cilit i siguroi adhurimin edhe të legjendave Ray Charles dhe Lou Reed, ka vdekur në moshën 88 – vjeçare.

Lajmin për vdekjen e këngëtarit u dha nga bashkëshortja e tij.

Scott ka vdekur në gjumë në shtëpinë e tij në Las Vegas si rezultat i një arresti kardiak, pas një sëmundje të gjatë, ka thënë bashkëshortja e tij, Jeannie Scott, gjatë një interviste dhënë me telefon për Reutersin.(rel,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 16, 2014 in News

 

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: