RSS

Sot fillon vera

21 Jun

pranveraStina më e ngrohtë e vitit, vera, zyrtarisht nis sot, më 21 qershor, në orën 12 e 51 minuta.
Sot, dita e fillimit të verës, do të jetë edhe dita më e gjatë e vitit: Dielli lindi në orën 4 e 52 minuta, ndërsa do të perëndojë në orën 20 e 27 minuta.

Dita e parë e verës do të jetë e gjatë 15 orë e 35 minuta, ndërsa nata tetë orë e 25 minuta.

Edhe në ditën e fillimit të verës, në mëngjesin saj dhe gjatë natës, ra shumë shi, pothuaj në gjithë Kosovën. Sot parashihet që të fillojë edhe përmirësimi i motit –kohë me diell dhe pa shi në këtë fillim javë.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 21, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: