RSS

Albin Kurti bëhet baba‏

23 Jun

Albin Kurti bëhet baba‏Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili para disa muajve është martuar me norvegjezen Rita Augestad Knudesen, është bërë baba. Norvegjezja Rita, e cila ka lindur në spitalin Amerikan në Prishtinë ka sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë vajzë.
Përndryshe për një kohë të gjatë Rita ka jetuar edhe punuar në Kosovë. Ajo ka qenë e angazhuar në disa projekte dhe ka shkruar në shtypin kosovar.

Ndryshe, Rita është duke studiuar doktoraturën ne LSE (London School of Economics) në Britani të Madhe. /Kosovainfo

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on June 23, 2014 in News

 

Tags:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: