RSS

Cheryl Cole, e para në top listën britanike(Video)

28 Jul

Cheryl Cole, e para në top listën britanikeKëngëtarja dhe autorja e këngëve, Cheryl Cole ka arritur në krye të top listës britanike të këngëve të dielën me këngën “Crazy Stupid Love”, raporton Reuters.

Kjo është hera e katërt që këngëtarja në fjalë e arrin pozitën e parë më këngët e saj.

Kënga, në të cilin dëgjohet edhe reperi, Tinie Tempah, është pjesë e albumit të ardhshëm të Cole, “Only Human”.

“Crazy Stupid Love” e ka larguar nga pozita e parë këngën e Rixton, “Me and My Broken Heart”, e cila për këtë javë ka zënë vetëm vendin e tetë. (rel,tupani)

TOP 10
1 new 1 Cheryl Cole Crazy Stupid Love (feat. Tinie Tempah)
2 up 48 50 3 MAGIC! Rude
3 up 1 4 7 Ella Henderson Ghost
4 up 1 5 13 George Ezra Budapest
5 down 3 2 4 Ariana Grande Problem (feat. Iggy Azalea)
6 up 152 158 2 Charli XCX Boom Clap
7 down 4 3 3 will.i.am and Cody Wise It’s My Birthday
8 down 7 1 2 Rixton Me And My Broken Heart
9 down 2 7 4 Jess Glynne Right Here
10 down 2 8 8 Ed Sheeran Sing

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 28, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: