RSS

Më shumë orë me diell dhe më pak reshje shiu

29 Jul

temperatura me diell Në vendin tonë nga dita e sotme pritet të kemi më shumë orë me diell dhe më pak reshje shiu.
Sipas IJMK, temperaturat minimale do të luhaten nga 17C-18C , kurse maksimalet e dotës do të luhaten nga 27C-30C. Era do të vazhdojë ta mbajë drejtimin e jugperendimit me shpejtësi 1-5m/s.
-Mot kryesisht i ngjashëm pritet të kemi edhe ditën e mërkurë. Përderisa të enjten priten sërish reshje të reja shiu , për të vazhduar edhe ditën e premte.
Uikendi do të shoqërohet me një mot kryesisht me diell. Temperaturat do të luhaten nga 27C të shtunen deri në 30C diten e diel. Era do ta ndërrojë drejtimin e lëvizjes nga jugperendimi në veriperendim, me shpejtësi 1-3m/s.

 
Leave a comment

Posted by on July 29, 2014 in News

 

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: