RSS

Në Durrës, grushtohet kosovari, refuzoi të vendosej në banesën e pistë

29 Jul

Waterfront PierKishte përshkuar më shumë se 3 mijë kilometra për të shijuar bregdetin shqiptar. Mirëpo, në ditën mbërritjes ishte penduar që kishte zgjedhur Shqipërinë për të pushuar. A.D. nga Drenasi, në Durrës të Shqipërisë është rrahur nga pronari i një banese, në prani të dy vajzave dhe bashkëshortes së tij.

Ishte “fshehur” pastaj për katër ditë diku në Durrës, siç ka thënë ai, ‘për të shëruar plagët’ e për t’u kthyer në Nekoc të Drenasit, fshatin e tij të lindjes, shkruan Koha Ditore.

Gjithçka kishte filluar mëngjesin e 16 korrikut, kur ai kishte shkuar në vendin që edhe vitin e kaluar i kishte kaluar pushimet, me shpresën që do të kalonte mirë edhe herën e dytë. Mirëpo, kësaj radhe ka thënë se nuk i ka gjetur kushtet e mëparshme dhe banesa në të cilën ishte vendosur, sipas tij, ka qenë e papastër.(qik,tupani)

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 29, 2014 in News

 

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: