RSS

MTV EMAs: 2014 -Nominimet (Lista e plotë )

16 Sep

Tupani paraqet listen e plote te nominimeve ,Katy Perry udheheq nominimet  me shtatë , e ndjekur nga Ariana Grande me gjashtë dhe 5 Seconds of Summer & Pharrell Williams   me pesë secili ,Nderkoh edhe Rita Ora ka dy Nominime dhe mund ta votoni ne  linkun me poshte ,listen e plote mund ta shikoni me poshte
Votimi ka filluar tashmë në faqen zyrtare MTV EMA, :http://tv.mtvema.com/vote dhe do të mbetet e hapur deri në nëntor 8.
Ceremonia e keti  vitit 2014 do të zhvillohet në Glasgow te dielën me 9 nëntor në 21:00. Dhe  do të transmetohet drejtpërdrejt në kanalet e MTV /Tupani/hk

Lista e plotë e nominimeve eshte  si më poshtë:
2014_MTV_EMA_Logo
Best Song
Ariana Grande featuring Iggy Azalea – Problem
Eminem featuring Rihanna – The Monster
Katy Perry featuring Juicy J – Dark Horse
Pharrell Williams – Happy
Sam Smith – Stay With Me

Best Pop
5 Seconds Of Summer
Ariana Grande
Katy Perry
Miley Cyrus
One Direction

Best Female
Ariana Grande
Beyoncé
Katy Perry
Nicki Minaj

Best Male
Ed Sheeran
Eminem
Justin Bieber
Justin Timberlake
Pharrell Williams

Best Live
Beyoncé
Bruno Mars
Justin Timberlake
Katy Perry
One Direction

Best New
5 Seconds Of Summer
Ariana Grande
Charli XCX
Kiesza
Sam Smith

Best Video

Iggy Azalea featuring Rita Ora – Black Widow
Katy Perry featuring Juicy J – Dark Horse
Kiesza – Hideaway
Pharrell Williams – Happy
Sia – Chandelier

Best Rock
Arctic Monkeys
The Black Keys
Coldplay
Imagine Dragons
Linkin Park

Best Alternative
Fall Out Boy
Lana Del Rey
Lorde
Paramore
Thirty Seconds To Mars

Best Hip-Hop
Drake
Eminem
Iggy Azalea
Kanye West
Nicki Minaj

Best Electronic
Afrojack
Avicii
Calvin Harris
David Guetta
Hardwell

Biggest Fans
5 Seconds Of Summer
Ariana Grande
Justin Bieber
Nicki Minaj
One Direction

Best Look
Iggy Azalea
Katy Perry
Nicki Minaj
Rita Ora
Taylor Swift

Best Push
5 Seconds Of Summer
Ariana Grande
Charli XCX
Cris Cab
John Newman
Jungle
Kid Ink
Kiesza
Lorde
Sam Smith
Zedd

Best UK & Ireland Act
One Direction
Calvin Harris
Sam Smith
Ed Sheeran
Cheryl

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 16, 2014 in News

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: