RSS

Sot dita e parë e vjeshtës

23 Sep

vjeshtaNë himesferën veriore të planetit Tokë, sot në orën 4:29 të mëngjesit ka nisur dita e parë e stinës së vjeshtës.

Vjeshta do të zgjasë 89 ditë, deri në 3 minuta pas mesnatës së 22 dhjetorit, kur edhe fillon stina e dimrit.

Moti në Kosovë sot është me të rreshura të vazhdueshme shiu dhe temperaturë maksimale deri në 15 gradë Celsius, kurse ajo minimalja ka shënuar 3 gradë Celsius.

Advertisements
 
3 Comments

Posted by on September 23, 2014 in News

 

Tags: ,

3 responses to “Sot dita e parë e vjeshtës

 1. Camasi matase barbati

  October 4, 2014 at 6:00 am

  Whats up very cool web site!! Guy .. Excellent .. Amazing ..

  I’ll bookmark your site and take the feeds additionally?
  I’m glad to search out numerous useful information here in the publish, we need work out more techniques in this regard, thanks for
  sharing. . . . . .

   
 2. Camasi Barbati

  October 4, 2014 at 12:04 pm

  Greetings from Colorado! I’m bored at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break.

  I enjoy the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m shocked at how quick your blog loaded on my mobile ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, very good site!

   
 3. Camasi barbati colorate

  October 15, 2014 at 7:15 pm

  For most up-to-date information you have to pay a visit the web and on web
  I found this site as a best website for most recent
  updates.

   

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: